Nasza firma

Dostawca taniego internetu w Krakowie – o firmie

 

Nasza historia

Polmex-Serwis został powołany do życia w listopadzie 1993 r. jako specjalistyczny serwis sprzętu biurowego firm Canon, Sharp, Xerox, Olivetti, Panasonic i Sanyo oraz wielu innych, dziś nieznanych już firm.

W 1993 r. uzyskujemy autoryzację w zakresie sprzedaży, naprawy i obsługi kserokopiarek SHARP wchodząc w skład ogólnopolskiej sieci dealerskiej i serwisowej SHARP, liczącej kilkadziesiąt oddziałów na terenie całego kraju. Firma nasza zdobyła doświadczenie na rynku kserokopiarek, materiałów eksploatacyjnych, serwisu i części zamiennych oraz niszczarek dokumentów. Aktualnie firma nasza jest również regionalnym serwisem urządzeń firmy HSM. Serwisujemy również niszczarki Fellowes, GEHA, Rexell i inne. Dzięki podpisanym umowom możemy podnosić kwalifikacje naszych pracowników serwisu, mamy dostęp do informacji technicznych oraz do części i materiałów eksploatacyjnych, uczestniczymy w okresowych szkoleniach.

W 2001 r. firma wchodzi w branżę IT, aktywnie uczestniczymy w rozwoju usług internetowych i sieciowych związując się z wiodącymi markami w branży, takimi jak PROXIM.Inc, D-Link, Cisco, IBM, HP i inne. Zdobyliśmy doświadczenie w budowaniu sieci miedzianych i bezprzewodowych, które teraz eksploatujemy. Systematyczny rozwój działu oraz konsekwentne inwestycje zaowocowały umocnieniem się naszej firmy na rynku telekomunikacyjnym i pozwalają na wdrażanie najnowszych technologii transmisyjnych, świadczenie usług hostingowych i kolokacyjnych oraz dostępu do internetu, usług głosowych w technologiach VoIP i wizyjnych IPTV.

W 2010 r. Polmex-Serwis wkracza mocno w technologie światłowodowe, dzięki podpisanej umowie z ENIONEM jeszcze w listopadzie 2010 oddajemy pierwszy 2 km odcinek napowietrznej sieci FTTx w technologii WDM i rozpoczyna się modernizacja sieci szkieletowej.

Firma zostaje członkiem KIKE.

W 2011 z końcem lutego uruchamiamy łącze światłowodowe z Wawrzyńca na Biprostal i uzyskujemy dostęp do głównego krakowskiego węzła wymiany międzyoperatorskiej. Mamy wpięcia do PLIX, CIX, K-IX i 3-S. Integrujemy sieci w Śródmieściu i Podgórzu. Wspólnie z SGT S.A. w marcu wdrożyliśmy usługę najwyższej jakości telewizji kablowej JAMBOX w technologii IPTV oraz VoD. Ostatnie wdrożenie w maju to najnowocześniejsza platforma VoIP, która obsługuje przenośność numerów telefonicznych oraz obsługę własnej numeracji telefonicznej. Wchodzimy w usługi Tiple-Play.

W 2012 uruchamiamy światłowód w kanalizacji TP S.A. łączący nasze sieci w Śródmieściu, Podgórzu i Woli Duchackiej oraz budujemy kilka sieci lokalnych w Podgórzu.

W 2012 likwidujemy dział techniki biurowej i skupiamy się na rozwoju sieci światłowodowych i usług.

W latach 2013 oraz 2014 trwa rozbudowa sieci światłowodowych we Woli Duchackiej i Podgórzu łącząc nowo powstałe inwestycje mieszkaniowe. Budujemy na zamówienie dedykowane łącza światłowodowe dla firm w Śródmieściu.

W 2015 roku oczekujemy na nowe wyzwania 🙂


Jesteśmy na FacebookFacebook